כך תעשו כסף מהבית, באמצעות האינטרנט

עידן הדיגיטל של ימינו שינה את שוק התעסוקה מן הקצה אל הקצה. האינטרנט, המאפשר כיום לכל אחד ואחת לקבל ולהעביר מידע מכל מקום ואל כל מקום, מעניק את היכולת לבצע מרחוק כל פעילות שאינה דורשת מגע ישיר בין אנשים. כך, נוצרו אינספור הזדמנויות לעבודה מרחוק, בשלל תפקידים במשק, אשר אומצו על ידי רבים שבחרו לסיים את דרכם כשכירים ולהתחיל להרוויח כסף מעבודה מהבית. גם אתם רוצים? אז קדימה, אתם מוזמנים להתחיל. עכשיו.

תרבות העבודה מהבית שאומצה על ידי חברות, ארגונים ועצמאיים בשנים האחרונות ויתרונות המעבר מסביבת העבודה המשרדית כשכירים אל סביבת העבודה הביתית, הנוחה והמותאמת אישית, עודדו רבים לעזוב את עבודותיהם ולחפש גם הם את הדרך הטובה ביותר להתפרנס מהבית. תקופת הקורונה, הדגישה יתרונות אלה אף יותר וגרמה לרבים ברחבי בעולם ובישראל בפרט, לשנות את תפיסתם לגבי צורת העבודה שנחשבה עד לפני שנים ספורות למובנת מאליה ולאמץ את הטכנולוגיה וכלי הדיגיטל העכשוויים לטובת שדרוג איכות חייהם והכנסתם על ידי מעבר לעבודה מהבית.

אך האם כל אחד יכול לעשות זאת? האם באמת ניתן לעזוב מקום עבודה מסודר ולהמירו בעבודה מהבית? האם פוטנציאל השכר בעבודה מהבית אכן גבוה מספיק בכדי לאפשר שמירה על רמת החיים הקיימת ואף לשפרה? התשובה חד משמעית – כן!

 

בין אם מדובר בעבודה המיועדת להחליף משרה קבועה כשכירים ובין אם בעבודה שמטרתה השלמת הכנסה – בנוסף להכנסה מעבודה קיימת, אין ספק שניתן להרוויח סכומי כסף נכבדים באמצעות עבודה מהבית ובעזרת מחשב וחיבור אינטרנט פשוט.

 

אז איך עושים זאת? פשוט מאד – בוחרים את תחום העיסוק המועדף מתוך שלל התחומים הפופולאריים (או מתוך אלו שפחות), מסדירים את כל הנדרש לשם תחילת פעילות כעצמאיים ומתחילים ליהנות מהכנסה התלויה רק בכם ובהיקף העבודה בסביבה האידיאלית – הבית.

(כ)מה יוצא לי מזה?

ברור לכל שעבודה מהבית כדאית, הן מבחינת תנאי העבודה והן מבחינת השכר.

 

תנאי העבודה, עבור מי שבוחרים לעבוד מהבית הינם אופטימליים: אין צורך בבזבוז זמן יקר על נסיעות, נוחות סביבת העבודה תלויה בכם בלבד, אין מי שמכתיב לכם מה לעשות ואתם כפופים אך ורק לעצמכם.

 

מבחינת שכר, אין ספק שעבודה כעצמאיים רווחית הרבה יותר מעבודה כשכירים. אם ניקח לדוגמא את תחום העיצוב הגרפי, שכר שעתי למעצב עצמאי מקצועי יכול להתחיל ב 120 ₪ ולהגיע אף ל – 250 ₪ לשעה. אם אותו מעצב יבחר לעבוד כשכיר הוא ירוויח בין 7000 ₪ ל – 10000 ₪ בממוצע, למשרה מלאה. השכר השעתי יגיע במקרה זה עד לכ – 50 ₪ לשעה, שאינם מגיעים אפילו למחצית מהשכר המינימלי של מעצב גרפי עצמאי.

 

כך גם במקצועות רבים אחרים בהם עבודה כשכיר מונעת מבעל המקצוע ליהנות מפוטנציאל השכר האמיתי בתחומו.

מוכנים? צאו לדרך!

אז החלטתם להצטרף להמונים שכבר עושים זאת ולהתחיל להרוויח כסף מעבודה מביתכם. 

 

ראשית – החליטו מהו התחום בו ברצונכם לעסוק. אם יש לכם ידע, ניסיון ומומחיות בתחום זה, הרי שלא תהיה לכם בעיה להתחיל לעסוק בו כעצמאיים מביתכם. לעומת זאת – אם אינכם בעלי ניסיון מספק בתחום או שהנכם חסרי ניסיון לחלוטין וברצונכם להתחיל להתמקצע בו, זה הזמן להירשם לקורס רלוונטי ולרכוש את ההשכלה, הידע, הניסיון והכלים הנדרשים לעיסוק בתחום זה. זכרו – רכישת ידע והתמקצעות הינה השקעה לכל דבר ועניין בעתידכם המקצועי.  

כעת, בטרם תפנו להתחיל להציע את שירותיכם, עליכם להסדיר את פעילותכם כעצמאיים, לפתוח תיק עוסק פטור (או לחלופין עוסק מורשה – בהתאם להכנסה) ומומלץ אף לדאוג למיתוג העסק, כך שיהיה ניתן לזיהוי על ידי לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאליים.

רבים מאלו המעוניינים להתחיל להרוויח מעבודה מהבית, נוטים לדחות זאת, בעיקר מכיוון שלא בטוחים באיזה תחום כדאי להם לעסוק, האם זה ישתלם להם והאם יצליחו בפעילותם בתחום זה. את התלבטויות אלה ניתן לפתור על ידי בחינת התחומים השונים, השכר הממוצע, הביקוש לעובדים, ההשקעה והידע הנדרשים וכו'. 

מגוון אינסופי של עבודות מהבית ולכם רק נותר לבחור

ישנם תחומי עיסוק רבים אשר מאז ומעולם אפשרו פעילות מרחוק. אל תחומים אלו התווספו בשנים האחרונות תחומים חדשים אשר התפתחו בעידן הדיגיטל כמו גם כאלו אשר התאימו עצמם למציאות העכשווית ובניגוד לעבר אפשרו כעת את העיסוק בהם מהבית.

 

להלן התחומים הבולטים בקרב אלו הבוחרים לעבוד מהבית וליהנות מפוטנציאל הכנסה גבוה במיוחד ומנוחות מקסימלית:

 

 

Ecommerce – זוהי אחת התעשיות שפרחה בעשור האחרון ובמיוחד בשנתיים האחרונות, בתקופת הקורונה. Ecommerce הוא תחום המכירות ברשת, המאפשר כיום לכל עסק למכור את מוצריו ושירותיו 24/7, לכל לקוח ולכל מקום בעולם, ללא כל צורך בהתערבות נציג מטעם העסק באופן רציף. כך, יכול כל אחד לייצר הכנסה נוספת באמצעות הקמת אתר מכירות, שיווק ופרסום מוצריו למכירה בחנויות מקוונות קיימות או אף באמצעות מכירתם של מוצרים של בעלי עסקים אחרים (שיווק שותפים, פעילות דרופשיפינג וכדומה). 

 

 

קורסים מקוונים – אם אתם מחזיקים בידע או מומחיות ביכולתכם לבחור שלא לעסוק בהם אלא להכשיר אחרים לעסוק בהם. בימינו, ישנו ביקוש רב לקורסים מקוונים, בייחוד אם מדובר בקורסים המקנים ללומדים אותם ידע והכשרה שבאמצעותם יוכלו להתפרנס.

 

כיום, ישנן מבחר הדרכות ברשת, המסבירות כיצד תוכלו ליצור קורסים מקוונים ואף ישנם אתרים ייעודיים המאפשרים לכל המעוניינים בכך להעלות אליהם קורסים וחושפים אותם בפני קהל פוטנציאלי רחב ומגוון.

 

 

מסחר – מסחר בניירות ערך (מניות, אופציות, איגרות חוב), הפך גם הוא לתחום חם בשנים האחרונות, על אף שנחשב לתחום מסוכן. אמנם ניתן להרוויח בתחום זה, בהתאם לסכום אותו משקיעים, אך באותה מידה ניתן גם להפסיד. חשוב לזכור שתחום זה דורש ידע והבנה מעמיקה וכמו כן דורש השקעה רבה של זמן במעקב אחר התנועות והמגמות בשוק.

 

בתחום זה נכללים גם המטבעות הדיגיטליים (קריפטו) והמסחר בהם. מדובר בעיסוק בעל סיכון רב, הדורש גם הוא ידע מעמיק וניסיון, שכן כניסה לתחום זה ומסחר במטבעות הדיגיטליים ללא הבנה עלולים לגרום לסוחר הפסדים כבדים. 

 

 

שירותי דיגיטל – ישנם מגוון שירותים הנדרשים כיום לכל עסק באשר הוא, על מנת ליצור נוכחות ברשת ולתחזק אותה. בין שירותים אלו ניתן למצוא שירותי בניית אתרים, כתיבת תוכן, עיצוב גרפי, קידום אתרים, UX-UI, פעילות ברשתות חברתיות ועוד. התמקצעות בתחומים אלו תאפשר לכם להגיש מועמדות לאינספור הצעות עבודה באתרי הפרילנסרים השונים, בהם עסקים רבים מציעים משרות רבות, זמניות וקבועות, לעצמאיים המומחים בתחומי הדיגיטל השונים.

 

 

עבודות מזדמנות – עסקים רבים, חברות וארגונים מציעים מגוון משרות שעתיות וחלקיות לעבודה מהבית. בחירה במשרות אלה מאפשרת תוספת הכנסה ממשרה בהיקף המתאים לכם, ליכולותיכם ולזמן הפנוי שלכם. בין משרות אלה ניתן למצוא תפקידים אדמיניסטרטיביים, טלמיטינג וטלמרקטינג, עדכון תכנים באתרים, כתיבת תכנים, תרגום, מתן מענה ללקוחות לפניות באתרים וברשתות חברתיות וכו'.

 

 

ישנן עוד מגוון משרות ושלל מקצועות המאפשרים למתמחים בהם להרוויח כסף מהבית באמצעות האינטרנט, בהתאם לידע, לכישורים, ליכולות ולזמן הפנוי העומד לרשותם. על מנת להגיע למשרות אלה ניתן להיעזר באתרי הדרושים, בקבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות ובאתרים המיועדים לפרילנסרים ובהם מוצעות מגוון משרות על ידי בעלי עסקים, חברות וארגונים, בכלל הענפים במשק.

שימו לב – בהיותכם עצמאיים, אל תנוחו מחיפוש לקוחות פוטנציאליים, שכן לקוחות קיימים יכולים לעזוב אתכם או להפסיק להיעזר בשירותיכם לתקופות מסוימות, מה שעלול להשאירכם ללא הכנסה. נסו להרחיב את קהל הלקוחות שלכם ככל הניתן, על מנת ליצור עבורכם רשת ביטחון כלכלית.

כמו כן, באם אינכם בטוחים כי ביכולתכם להתפרס אך ורק מעבודה כעצמאיים, ניתן לשלב זאת עם עבודתכם כשכירים. רבים נוהגים לשלב בין משרת שכיר לעבודה כעצמאיים מתוך רצון לשמור על הכנסה חודשית קבועה ובנוסף לה – ביצוע עבודות ופרויקטים כעצמאיים להשלמת הכנסה. באמצעות שילוב זה, תוכלו לשלוט בכמות העבודה כעצמאיים ולהתאים אותה לנוחותכם, לזמנכם הפנוי ולהכנסה החודשית הרצויה.

פרילנסר זה לא רק מקצוע - זה אופי

על אף שמציאת עבודה מהבית עשויה להיות פשוטה מאד, חשוב לזכור כי עבודה מסוג זה דורשת מכם תכונות ואופי אשר הכרחיים לכל מי שמעוניינים להצליח כעצמאיים. אם הנכם בעלי תכונות אלה, פוטנציאל ההצלחה שלכם גבוה מאד וכך גם פוטנציאל ההשתכרות. לעומת זאת, אם אינכם בעלי תכונות אלה, ייתכן שתתקשו מאד להחזיק מעמד כעצמאיים, לרצות את לקוחותיכם ולהשתכר כראוי.

 

 

  • התמדה – אם החלטתם שברצונכם להתחיל פעילות כעצמאיים, חשוב מאד שתתמידו בכל הנוגע לשמירה על תדמיתכם, בשיווק העסק, במציאת לקוחות חדשים, בשמירה על כשירות מקצועית ועל רלוונטיות, תוך התאמה לסביבה המשתנה ולטרנדים העכשוויים וכו'.

 

  • אחריות ומשמעת עצמית – אלה הן התכונות החשובות ביותר לעצמאיים. כבעלי עסק פרטי, עליכם להבין כי אתם נושאים באחריות רבה, הן בכל הנוגע לעסק, להצלחתו ולפרנסתכם ממנו והן כלפי לקוחותיכם. קבעו לעצמכם סדר יום מסודר וקבוע שיסייע לכם לעמוד בזמנים שנקבעו למשימותיכם, הגדירו סדרי עדיפויות, מטרות ויעדים, אופן התנהלות וסטנדרטים על פיהם תפעלו. הימנעו מהסחות דעת, מבזבוז זמן עבודה, מדחיינות ומהקלת ראש בחשיבות מילוי התחייבויותיכם על הצד הטוב ביותר. הקפידו תמיד לעמוד בכל מטלותיכם ומטרותיכם, שכן ללא עמידה בהן הסיכוי להצליח בניהול עסק עצמאי קלוש.

 

  • שירותיות – כיום, עם התחרות הרבה הקיימת בכלל התחומים במשק, החשיבות של רמת השירותיות גבוהה ביותר. כבדו את לקוחותיכם, דאגו לפעול לשביעות רצונם, היו קשובים אליהן ונהגו תמיד באדיבות, בשקיפות ותוך מתן יחס אישי. יחס מעין זה מונע נטישה של לקוחות, מגביר את נאמנות הלקוחות, תורם לתדמית העסק, מסייע ביצירת פרסום חיובי מפה לאוזן ובסופו של דבר מהווה ערך מוסף אשר מצדיק גם את העלאת מחירי השירותים והמוצרים המוצעים על ידי העסק.

 

  • מקצועיות – דאגו תמיד להחזיק בכל הידע, ההכשרות והכלים המתקדמים ביותר, על מנת שתוכלו לפעול במקצועיות מקסימלית ולהעניק ללקוחותיכם את התמורה הטובה ביותר. הקפידו ללמוד ולהתעדכן בכל החידושים והמגמות בתחומכם, שמרו על ראש פתוח, אל תחששו לבחון הזדמנויות חדשות ושאפו תמיד להתפתח מבחינת תחומי הפעילות, תמהיל המוצרים והשירותים, אזורי הפעילות וקהלי היעד.

כך תמצאו עבודה מהבית כעצמאיים

עבודה מהבית כעצמאיים הפכה כאמור למקובלת ופופולארית בשנים האחרונות, בתחומים רבים. בהתאמה, החלו חברות רבות, עסקים קטנים וגדולים ואנשים פרטיים, לחפש נותני שירות עצמאיים במגוון תחומים. זאת, מתוך הבנה שניתן למצוא בעלי מקצוע איכותיים, מקצועיים ושירותיים, ללא כל צורך בפניה לחברה גדולה אשר עלויות שירותיה עלולות להיות גבוהות יותר והתמורה אינה בהכרח טובה יותר מזו המתקבלת מבעל מקצוע עצמאי.

 

כך, גבר הביקוש לבעלי מקצוע עצמאיים והצעות העבודה החלו להתפרסם במגוון פלטפורמות, עד כי כיום יכול כל עצמאי להיחשף למבחר הצעות עבודה בקלות, להציע את שירותיו ולהיחשף בעצמו בפני שלל מחפשי עובדים במגוון רחב של תחומי עיסוק.

 

 

אתרי דרושים – בחיפוש פשוט באתרי הדרושים ועל ידי פילוח המשקות המוצעות ובחירה בעבודות מהבית או במשרות לעצמאיים, ניתן להיחשף למגוון רחב ביותר של משרות, תפקידים ופרויקטים. חיפוש העבודה ברוב האתרים מתאפשר בחינם ולעיתים נדרש תשלום של עשרות בודדות של שקלים בחודש, על מנת ליהנות מחשיפה למשרות נוספות.

 

 

אתרי פרילנסרים – כיום, ישנם אתרים ייעודיים לפרילנסרים, בהם יכול כל בעל מקצוע עצמאי להציע את שירותיו לכל המעוניינים בכך ולהגיש מועמדות לפרויקטים המפורסמים על ידי מחפשי עובדים עצמאיים. ההרשמה לאתרים אלו פשוטה ביותר ועל אף שבחלק מהאתרים מתאפשרת בתמורה לתשלום, היא מייצרת פוטנציאל גבוה ביותר לחשיפה בפני מחפשי עובדים עצמאיים ולמציאת משרות הפתוחות בפני פרילנסרים.

 

חלק מאתרי הפרילנסרים מציעים חשיפה חינמית בפני מעסיקים, בעוד האתרים המובילים בתחום זה מציעים את האפשרות להיחשף להצעות עבודה, בתמורה לסכומים המגיעים עד ל – 100 ₪ בחודש, אך קטנים בהזמנת מנוי למספר חודשים. בכל אופן, מדובר בהשקעה משתלמת שכן סכום זה יכוסה בקלות על ידי ההכנסה שתתקבל, כבר מהפרויקט הראשון שתקבלו.

 

 

רשתות חברתיות – אמצעי נוסף למציאת עבודה מהבית כעצמאיים הוא הרשתות החברתיות. קבוצות ייעודיות בפייסבוק או שימוש נכון בלינקדאין יכולים לסייע לכם למצוא בקלות משרות רלוונטיות ופרוייקטים שיגדילו את מאגר הלקוחות שלכם ואת הכנסותיכם.

 

חיפוש העבודה ברשתות החברתיות הינו חינמי כמובן ומאפשר חשיפה למגוון משרות בשלל תחומים.

 

 

נטוורקינג – אחת הדרכים הטובות ביותר למציאת לקוחות נוספים שייעזרו בשירותיכם היא ניצול קשרים עסקיים. הגעה ללקוחות פוטנציאליים דרך לקוחות קיימים, דרך מכרים או דרך קולגות הינה קלה ביותר ופותחת דלת בפני קהל אשר מראש תופס אתכם בצורה חיובית, הודות לפידבקים שהתקבלו ממכריכם או מלקוחות קיימים מרוצים. מציאת לקוחות באופן זה דורשת לרוב השקעה מינימלית של משאבים שכן נעשית על ידי אחרים.

לסיכום

אז אם גם אתם מעוניינים להתחיל להרוויח כסף באמצעות האינטרנט ותוך עבודה מהבית, זכרו כי ביכולתכם לעשות זאת בכל עת. עם זאת, בטרם תפנו לעשות זאת, וודאו כי הנכם בעלי הידע והכישורים הנדרשים לעיסוק באופן עצמאי בתחום התמחותכם, שהנכם בעלי התכונות הנדרשות לעבודה כעצמאיים וכי הסדרתם את כל הנדרש מבחינת רשויות המס לתחילת עבודה כעצמאיים.

 

מרגישים מוכנים ושהגיע הזמן לצאת לדרך? קדימה! עשו זאת, תוך השקעת כל המשאבים הנדרשים לשם מתן השירות והמוצרים הטובים ביותר, ביצוע הפרויקטים לשביעות רצונם של הלקוחות ובהתאם לציפיותיהם ועמידה בכלל היעדים והמטרות שהצבתם לעצמכם.