קבלו הצעת מחיר מהירה

אנא מלאו את הפרטים ונשלח אליכם את הצעת המחיר

תודה! ההצעה בדרך אליכם

חשבון בנק עסקי – סקירת הגופים המובילים (2022)

כבעלי עסקים יש לכם מן הסתם חשבון בנק, אבל האם מדובר בחשבון בנק לעסק או חשבון בנק עסקי? ומהם ההבדלים בין חשבון עסקי לחשבון אחר? כדי לדעת הכל על פתיחת חשבון עסקי, אספנו לכם מידע מקצועי וגם המלצות מעסקים כמוכם, וכך תוכלו לבחור בספק ובחשבון שהכי מתאים לכם

קרא עוד

חשבון עסקי: תוצאות בהתאמה גבוהה

בנק אגוד הוא השישי בגודלו במערכת הבנקאות הישראלית, ולצד היותו ספק של שירותי בנקאות מלאים ללקוחות פרטיים הוא משרת נאנמה גם שלל לקוחות עסקיים. הבנק מפעיל 36 סניפים ברחבי הארץ והמגזר העסקי בו מנוהל על ידי אגף עסקים וכולל לקוחות עסקיים במגוון ענפי המשק

אשראי למימון פעילות שוטפת

מימון השקעות וליווי פרויקטים בענף הנדל"ן

מלווים פעילויות סחר חוץ

מימון ליסינג באמצעות חברת אגוד ליסינג בע"מ

הטבות ללקוחות בענף היהלומים

ערוצי בנקאות ישירה

במהלך שנות קיומו, פיתח בנק הפועלים רשת סניפים ופעילות בנקאית מסחרית ענפה בכל תחומי הבנקאות, והוא מספק מגוון רחב של שירותים ללקוחותיו. קבוצת הבנק פועלת במכלול תחומי הבנקאות השונים ובפעילות בשוק ההון, בשלוש חטיבות מרכזיות: החטיבה העסקית, החטיבה הקמעונאית וחטיבת שווקים פיננסיים ובנקאות בינלאומית

שירותי בנקאות להשקעות באמצעות "פועלים שוקי הון" מקבוצת בנק הפועלים

הטבות לעסקים קטנים מענף ההיי-טק

ליווי בעסקאות סחר חוץ

מענה מלא גם בחו"ל

יועץ השקעות מומחה שיתמוך בניהול יתרות הזכות של החברה

חייג עכשיו 2410*

מזרחי-טפחות כולל בנק יהב, מפעיל כ-180 סניפים ברחבי הארץ המעניקים שירותים בנקאיים ופיננסיים וכן הלוואות משכנתא במסלולים שונים, לגורמים פרטיים ומוסדיים. עבור העסקים מציע הבנק שירותי בנקאות מתקדמים, מימון והלוואות, שירות צמוד של בנקאי עסקי מקצועי ועוד

שירות צמוד של בנקאי עסקי מקצועי

מגוון ערוצי תקשורת עם הבנקאי: טלפון, SMS, התכתבות בדוא"ל מאובטח

שירותים דיגיטליים מתקדמים ללקוחות עסקיים

הטבות ומבצעים חמים מותאמים ללקוחות עסקיים​

שירות פקטורינג לרכישת חובות מסחריים

כרטיס אשראי עסקי המעניק לך חברות במועדון הלקוחות

חייג עכשיו *8860

לאומי הוא התאגיד הבנקאי הוותיק בישראל ואחד המובילים במזרח התיכון. קבוצת לאומי מספקת שירותי בנקאות לכל סוגי הלקוחות בפריסה של 250 סניפים, גם לעסקים קטנים ובינוניים ותאגידי ענק. בנק לאומיר מספק שורה של מוצרים ושירותים חדשניים לעסקים

הלוואות אטרקטיביות מסוגים שונים

יעוץ השקעות

מידע הכולל סקירות כלכליות וכלים לחישוב

הטבות בעמלות בביצוע פעולות באינטרנט

הטבות ייחודיות לעסקים מתחומי ההיי-טק וחברות סטארט אפ

חייג עכשיו 5522*

פתיחת חשבון בנק עסקי - המדריך למתחילים

מהלך פתיחת עסק חדש הוא צעד משמעותי עבור כל אדם. במסגרת הקמת עסק יש לטפל גם בנושא פתיחת חשבון בנק עבור העסק, לבדוק מהן ההטבות והשירותים המיוחדים שניתן לקבל בבנקים ובכלל ללמוד על עבודה תקינה מול הבנק

האם חייבים לפתוח חשבון עסקי נפרד בעת פתיחת עסק חדש

בהתאם לחוק, מי שפותח חברה בע"מ מחויב לפתוח חשבון בנק לחברה החדשה לאור העובדה שמדובר בישות משפטית בפני עצמה בהתאם למסמכי רישום התאגיד שהופקו על ידי רשם החברות המשויך לרשות התאגידים, כל חברה בע"מ פועלת על פי מספר ח.פ./ שנקבע לה.

 

כמו כן, אם מדובר בשותפות רשומה שקיבלה מספר רשום שותפות מרשם השותפויות, השותפים יפתחו עבור השותפות, חשבון בנק נפרד כיוון שמספר הישות שנקבע הוא, שונה ממספרי תעודות הזהות של כל אחד מהשותפים בה.

פתיחת חשבון בנק עבור עוסק מורשה

מי שפותח תיק כעוסק מורשה ברשויות המס כדי להפעיל עסק חדש, אינו מחויב לפתוח חשבון בנק עסקי ותיאורטית הוא יכול להמשיך לפעול במסגרת חשבון הבנק הפרטי שלו. הסיבה לכך היא שהוא מבצע הנהלת חשבונות בשיטה חד צידית ולכן אינו מחויב לנתב את כל ההכנסות לחשבון בנק עסקי נפרד, להבדיל מחברה בע"מ שהנהלת החשבונות שלה היא בשיטה הכפולה ולכן מחויבת להפקיד את הכספים בחשבון הבנק החדש.

עם זאת, המגמה של רוב העוסקים החדשים היא כן לפתוח חשבון בנק עסקי חדש, כיוון שיש לכך יתרונות רבים בהתנהלות היום יומית, כמו לדוגמה:

 

 • בחשבון הבנק הפרטי של בעל העסק או של בני הזוג קיימות תנועות פיננסיות הקשורות לנושאים אישיים כמו הכנסות ממשכורות, קניות בכרטיסי אשראי, תשלום חשבונות כמו אלו לחברת החשמל ולעירייה, תשלומי משכנתא או שכר דירה, חוגים לילדים ועוד.

 

 • בחשבון הבנק העסקי קיימות תנועות הקשורות לעסק בלבד כמו הכנסות מלקוחות שונים, קניות בכרטיס אשראי של צרכי העסק בלבד, תשלום חשבונות למשרד בלבד כמו לחברת החשמל ולעירייה תשלומי משכנתא או שכר דירה, תשלומים לספקים שונים ועוד.

 

 • מכיוון שיש גורמים שמשלמים להם תשלומים חודשיים הן בהתנהלות האישית והן בהתנהלות העסקית עבור נכסים שונים, קיימת חשיבות רבה לפצל את החשבונות כך שלא יהיה עירוב בין הפעילות העסקית לפעילות האישית.
  המגמה היא שהפעילות האישית תמשיך כפי שהתנהלה עד עתה ובחשבון החדש יופיעו כל התנועות המשויכות לעסק בלבד.

 

 • התשלום בגין שכר העבודה של בעל העסק, יועבר בכל חודש מהחשבון העסקי לחשבון האישי בסכום שעליו יוחלט.

 

 • בדרך זו קיימת הפרדה מלאה וכל הפעולות מתבצעות בשקיפות מלאה ובנוחות מרבית.

 

 • עבור ההתנהלות השוטפת בחשבון העסקי החדש, יזמין העוסק מורשה פנקסי המחאות, כרטיס אשראי עסקי, יחתום על הוראות קבע לתשלומים קבועים כמו למס הכנסה עבור מקדמות ועבור ניכויים אם יש לו עובדים שמקבלים תלושי שכר, גורמים כמו חברת החשמל, העירייה ויבקש קוד גישה לאינטרנט כך שיוכל לצפות בתנועות החשבונאיות, לעקוב אחר החיובים ולבצע פעולות שונות on line.

 

 • אפשרות לפעול בדרכים חדשניות ויעילות המותאמות לעסקים כמו ביצוע העברות בנקאיות מרוכזות לספקים או לעובדים על פי רשימה של סכום ההעברה לכל אחד מהם.

 

 • קבלת מסגרת אשראי עסקית התואמת את צפי הפעילות העסקית, ללא קשר למסגרת האשראי בחשבון הפרטי.

 

 • אפשרות לביצוע פקטורינג על סמך כספים עתידיים שאמורים להתקבל מהספקים.

 

 • אפשרות לביצוע ניכוי של ההמחאות הדחויות מהלקוחות.

 

פתיחת חשבון עסקי

בחירת סניף הבנק שבו יפעל חשבון הבנק העסקי

עומדות בפני העוסק המורשה, השותפות או בעל המניות בחברה כמה אופציות לגבי פתיחת חשבון הבנק העסקי:

 

1. בסניף בו קיים חשבון הבנק הפרטי.

 

2. בדיקה אופציה של פתיחת חשבון בסניף אחר של בנק מסחרי זה הממוקם בסמוך לעסק.

 

3. פתיחת חשבון עסקי בבנק מסחרי אחר.

 

סיבות לפתיחת חשבון בנק בסניף שבו פעיל החשבון האישי

 

• הלקוח מכיר היטב ולאורך שנים רבות, את הפקידים ואת הצוות הניהולי בסניף ולכן אופציה זו נוחה לו מאד.

 

• מיקומו של הסניף מתאים לו מבחינת יכולת הגעה וחניה.

 

• קיימת מבחינתו העדפה שגם החשבון הפרטי וגם החשבון העסקי ינוהלו באותו מקום.

 

• הלקוח כבר מכיר את אתר האינטרנט של בנק זה, קל לו לפעול באמצעותו והוא אינו מעוניין ללמוד את כל ההתנהלות מחדש באתר של בנק אחר.

 

סיבות לפתיחת חשבון בנק בסניף אחר של בנק זה

 

• מי שצופה שיהיה עליו להגיע לעיתים תכופות לסניף הבנק כמו לדוגמה עבור הפקדת המחאות רגילות והמחאות דחויות של לקוחות שאי אפשר להפקיד באמצעות האפליקציה, או לחלופין עבור משיכת מטבע זר עבור עובד שטס לחו"ל לעיתים תכופות, קיימת משמעות לקרבה הגיאוגרפית לעסק ולכן בעל העסק יחפש סניף של בנק מסחרי זה שממוקם בסמוך לעסק ושהגישה אליו ביום יום היא נוחה. הוא יגיע לסניף ויבקש לפתוח בו חשבון בנק עסקי.

 

סיבות לפתיחת חשבון בנק בבנק מסחרי אחר

 

• אם בעל העסק מעוניין ליצור הפרדה מוחלטת בין הפעילות העסקית והפרטית, הוא יעדיף לחפש סניף נגיש בקרבת העסק או הבית ויבחן שם את האפשרות לפתוח חשבון בנק עסקי.

 

• מי שמעדיף שעובדי הסניף שמכירים אותו לא יהיו מעורבים כלל בכל מה שקשור לעסק שלו במיוחד אם יהיו שם חלילה בעיות כספיות שעלולות להשפיע על ההתנהלות בחשבון הפרטי ולכן מעדיף לפנות לבנק מסחרי אחר.

 

• אם בעל העסק ביצע בדיקת כדאיות פיננסית, ערך השוואה בין העלויות השונות שהבנקים המסחריים גובים עבור עמלות, הקצאת אשראי, פתיחת חשבון בנק ועלויות נוספות ויגיע למסקנה שבנק מסוים מעניק הטבות משמעותיות לבעלי עסקים חדשים. אם קיים סניף בקרבת מקום, הוא יבצע את התחשיב הכלכלי ובהתאם לכך יפתח חשבון בבנק מסחרי זה.

 

• מי שמעוניין לקבל הלוואה בערבות מדינה, יעדיף למען הנוחות לפתוח חשבון באחד הבנקים המסחריים שקיבלו אישור מהמדינה לפעול בתחום זה.

 

• הרצון לקבלת מסגרת אשראי עסקית בהתאם לתוכנית העסקית וללא קשר למסגרת האשראי הקיימת בחשבון הפרטי.

 

מסמכים הנחוצים עבור פתיחת חשבון בנק עסקי

1. עוסק מורשה – אמור להגיע לסניף הבנק עם תעודת זהות כולל הספח שלה.

 

2. שותפות רשומה – כל השותפים אמורים להגיע לסניף הבנק עם תעודות הזהות שלהם כולל הספחים.

 

3. חברה בע"מ – יש להגיש מסמכים שהם נאמן למקור ובהתאם לדרישות הספציפיות של כל בנק.

• תקנון ההתאגדות הנושא את החותמת של רשם החברות ברשות התאגידים.
• פרוטוקול החלטות החברה.
• אישור עורך דין לפתיחת חשבון בבנק ספציפי.
• תעודת ההתאגדות מרשם החברות ברשות התאגידים.
• תדפיס עדכני מרשם החברות.

 

אם מדובר בפתיחת חשבון נוסף לחברה פעילה שהוקמה לפני שנת 2.000, יש לצרף גם תזכיר של החברה.

 

טבלת השוואת עמלות בין הבנקים למסחר בישראל

פירוט השירות בנק אגוד בנק מזרחי טפחות בנק לאומי בנק דיסקונט בנק הפועלים
עמלת ערוץ ישיר 2.90 6.80 1.65 5.90 6.50
עמלת פקיד 5.90 1.76 5.50 5.90 3.25
עמלת מסלול בסיסי 10.00 9.00 10.00 9.00 10.00
עמלת מסלול מורחב 24.00 29.00 20.00 25.00 22.00
עמלת הקצאת אשראי 0.50 0 0 0 1.35
עמלת מינימום חודשית 5.90 6.80 5.50 5.90 13.00

שאלות נפוצות

כמה זמן לוקח לפתוח חשבון בנק והאם אפשר לבצע זאת באינטרנט ללא המתנה?

אם מגיעים לסניף עם כל הניירת הרלוונטית, החשבון החדש ייפתח בו במקום. קיימים כמה בנקים שמאפשרים לפתוח חשבון בנק באופן עצמאי באתר האינטרנט של הבנק. יש לבדוק באופן ספציפי באתר האינטרנט של הבנק הרצוי, אם קיים אצלם שירות מסוג זה.

האם אפשר להשתמש בחשבון הקיים של אשתי?

הדבר אפשרי אך לא מומלץ. קיימת בחשבון זה הקצאת אשראי התואמת את השכר של אשתך ולכן קיימת סבירות גבוהה שלא תוכל לקבל הקצאת אשראי נוספת עבור העסק. לכן בהתנהלות כמו שהצעת, אתה תצטרך לנהל את העסק ללא מסגרת אשראי בכלל ולאור המציאות הכלכלית, זה לא פשוט. עדיף שתהיה לך הקצאת אשראי למען הביטחון הכלכלי למקרה צורך. אם אתה לא מנצל הקצאה זו, אתה לא משלם עבורה עמלות ולכן כדאי שתשריין הקצאה זו. מספיק שלקוח גדול שלך, לא מעביר כספים במועד וכבר העסק שלך נקלע לבעיה תזרימית ובמקרים קיצוניים יהיה צורך להעביר בו ביום כספים מהחשבון הפרטי לחשבון העסקי, כדי שהדבר לא יגרור פעולות שונות על ידי הבנק כמו החזרת המחאות והוראות קבע עקב חוסר כיסוי.

האם גם עוסק פטור אמור לפתוח חשבון בנק נפרד?

ההמלצה היא לפתוח חשבון בנק נפרד, אך אם היקפי העבודה שלו הם קטנים ולא משמעותיים הוא יכול להשתמש בחשבון הפרטי

אשתי ואני שכירים וכעת אני פתחתי עוסק מורשה האם אני גם שכיר וגם עצמאי?

את החשבון הפרטי תשאיר כמות שהוא, שהמשכורות ימשיכו להיכנס לשם, כך תיהנה מהקצאת האשראי ומהטבות למקבלי שתי משכורות ויהיה לך ביטחון כלכי לכל הפעילות של משק הבית. בנוסף לכך מומלץ שתפתח חשבון בנק עסקי חדש וממנו תתבצע רק הפעילות הקשורה בפעילות הכלכלית שלך כעצמאי, קבלת תשלומים מהלקוחות, תשלומים לספקים, תשלומי שכר לעובדים, תשלומים לרשויות המס וכל צורך אחר הקשור לעסק בלבד