קבלו הצעת מחיר מהירה

אנא מלאו את הפרטים ונשלח אליכם את הצעת המחיר

תודה! ההצעה בדרך אליכם

השוואת חברות חשבות שכר מומלצות + מדריך מקיף איך לבחור [2024]

שירותי הנהלת חשבונות בכל עסק כוללים תחומים רבים כמו חשבות שכר של העובדים, הפקת חשבוניות ללקוחות, גבייה, קליטת חשבוניות של ספקים והעברת תשלום לכל אחד מהם, תשלומים לרשויות המס, התאמות בנקים בחשבונות הבנק של חברות ועוד.

קרא עוד
מה הוא סופר-ספק?

ספק שסטנדרט של מצוינות בלתי מתפשרת הוא ערך עליון בתפיסת ההפעלה שלו

ספק שהתחייב, כן כן- התחייב, לתת שירות מעולה לעסקים של אקספרט

ספק שהתחייב לבחון ובמידת האפשר להציע הטבות ייחודיות לעסקים של אקספרט

ספק שממוצע ציון שביעות הרצון שקיבל מלקוחותיו גבוה מ-90%

המחויבות של אקספרט לבעלי עסקים
סופר-ספק
למצוא לכם התאמות מושלמות

באקספרט תמצאו מידע על ספקים מעולים (סופר-ספקים) שעברו בדיקה והתאמה מלאה לצרכים שלכם, בעלי העסקים. בחירה בספק של אקספרט תבטיח לכם פתרון איכותי ולא מתפשר ולעתים קרובות- גם הטבה ייחודית.

קראו עוד על החזון של אקספרט
לימודים
לחלוק אתכם את הידע שלנו

אנחנו מאמינים שידע זה כוח. אחת מן הדרכים בהן בחרנו לעזור לכם, בעלי העסקים, היא באמצעות יצירה של תוכן איכותי, תכליתי וישים כדי שתוכלו לעזור לעסק שלכם לעשות בחירות חכמות ונכונות.

האקדמיה של אקספרט

חשבות שכר - רשימה של 8 החברות המומלצות שלנו

לרשימה המלאה

שימו לב: חשוב שתפנו לסופר-ספקים דרכנו ולא באופן ישיר- ככה תוכלו לקבל יחס ושירות מעולים!

למידע נוסף

פירוט על חברות חשבות שכר - הספקים המומלצים שלנו

עדיין לא דורג

שירותי חשבות שכר פרימיום מיועדים לארגונים שאינם מתפשרים על טיפול מקצועי במשאב החשוב ביותר בארגון – המשאב האנושי 

לשכת השכר של קבוצת גוברמן מעניקה ללקוחותיה שירות ללא פשרות המבטיח הקפדה ודיוק בחישוב שכר העובדים, וזאת באמצעות שיטות עבודה אשר פותחו במשך למעלה מ-20 שנים ובעזרת חשבי שכר מהשורה הראשונה.

תהליכי העבודה מותאמים ללקוח

לשכת השכר של גוברמן מפיקה בכל חודש אלפי תלושי שכר לעובדים בכל הרמות והסוגים. צוות חשבי השכר שלנו פועל על בסיס ידע עצום שנצבר כדי לענות במקצועיות על כל שאלה, בעיה, ואתגר שעולים במהלך העבודה השוטפת. התוצאה היא הפקה של תלושי שכר ברמת דיוק גבוהה, שקט נפשי ללקוח ושביעות רצון של עובדיו.
יתרונות וחסרונות
 • חסכון בעלויות העסקה
 • עבודה עם מגוון מערכות שכר
פיצ'רים מרכזיים
 • תהליכי העבודה מותאמים ללקוח
 • בקרה רציפה על איכות הביצועים
ביקורות משתמשים

עדיין לא דורג

דיני העבודה בימינו מורכבים, דינמיים ומחייבים חשבות שכר במיקור חוץ שיהיו מקצועים ובעלי ניסיון רב. מנסיוננו, כמעט ואין עסק שעומד בכל הנדרש ממנו מבחינת תקנות השכר ועלולות להיות לכך השפעות דרמטיות הן מבחינת הדין הפלילי והן בקנסות ותביעות אזרחיות.

המורכבות הקיימת בדיני העבודה מחייבת שהשכר ינוהל באמצעות מומחה שזה כל עיסוקו ולא "בדרך אגב" על ידי מנהלת חשבונות או רואה חשבון.
בשכר פלוס תקבלו את שירותי השכר המקצועיים ביותר, בהיקף המותאם לעסק,
בגמישות מקסימלית ובאופן יעיל, תוך חסכון בעלויות למעסיק.

יתרונות וחסרונות
 • מומחיות בחשבות שכר
 • חסכון בעלויות עקב מיקור החוץ
פיצ'רים מרכזיים
 • השירות המקיף בנושא
ביקורות משתמשים

עדיין לא דורג

חברת יעל שכר הוקמה על ידי ששי יעל מנתחת מערכות מידע בתחום מערכות שכר ונוכחות, חשבת שכר בכירה מטעם לשכת רו"ח, בודקת שכר מוסמכת מטעם משרד הכלכלה והבעלים של "יעל שכר".

חברת יעל שכר הנה חברה ייחודית בעולם השכר שנותנת פתרון מקיף ללקוחותיה בחשבות שכר במיקור חוץ, חשב שכר אישי ביקורות שכר בכפוף לחוק להגברת האכיפה, בדיקת תלושי שכר וליווי משרדי עו"ד בתחום דיני עבודה בחישובי שכר וביסוס כתב תביעה.

בנוסף, אנו ביעל שכר נותנים מענה כיום לחברות מענה בליווי ארגונים בהטמעת מערכות שכר, נוכחות ומשאבי אנוש אל מול ספקי תוכנה, השירות ניתן על ידי צוות שכר בעלי הסמכה חשב שכר בכיר מטעם לשכת רו”ח ובודק שכר מוסמך מטעם משרד הכלכלה עם ידע רב בדיני עבודה וחוקי מיסוי.

יתרונות וחסרונות
 • פתרון מקיף בתחום השכר
 • צוות מקצועי ומיומן
פיצ'רים מרכזיים
 • חשבות שכר במיקור חוץ
ביקורות משתמשים

עדיין לא דורג

פירמת רואי החשבון נבט סימון ושות' ערוכה לתת לך ולעסקך שירותי ראיית חשבון ברמה המקצועית והשירותית הגבוהה ביותר. לפניך מוצגים חלק מהשירותים המוצעים על ידנו, למשרדנו נסיון של מעל 30 שנים בסוגיות חשבונאיות, כלכליות ובמיסוי. משרדנו יודע לטפל בתאגידים ובהתאגדויות שונים כגון: חברות, יחידים, עוסקים, מלכ"רים, שותפויות, קרנות ועוד. לכל שאלה או בעיה חשבונאית תוכלו לפנות אלינו ואנו נעזור לכם.

יתרונות וחסרונות
 • צוות מקצועי ומנוסה
 • מעל ל-30 שנות ניסיון
פיצ'רים מרכזיים
 • משרד רואה חשבון מקיף
ביקורות משתמשים

חשבות שכר - האפשרויות השונות שקיימות כיום

מה זה חשב שכר

כאשר שואלים מה זה חשב שכר, התשובה היא שמדובר באדם בעל ידע מקצועי רוחבי בכל מה שקשור לשכר עובדים והוא זה שמכין בפועל את תלושי השכר לכל העובדים על פי האפיון הנכון של כל עובד.

 

רוב העובדים חותמים על הסכם אישי כשהם מתקבלים לעבודה בעסק קטן או בחברה. בהסכם זה קיים מידע מפורט ביותר על תנאי ההעסקה שלהם כמו לדוגמה:

 

 • מהו היקף המשרה, כמה שעות יומיות וחודשיות.

 • האם עליהם לבצע גם שעות נוספות, נסיעות לפגישות שונות בארץ ובעולם על פי הצורך.

 • אם השכר שלהם הוא גלובלי-חודשי, או לחלופין שכר שעתי.

 • מהו גובה השכר החודשי או השעתי שלהם.

 • האם הם אמורים לקבל תנאים סוציאליים מיד עם תחילת העבודה או רק לאחר כמה חודשים.

 • מהן זכויות הפנסיה שהעובדים אמורים לקבל, קרן פנסיה, קופת גמל וכו'.

 • אילו תשלומים נוספים אמור כל עובד לקבל, כמו החזר אש"ל, תשלום עבור דלק או נסיעות בתחבורה ציבורית, החזר עבור הוצאות מיוחדות כמו אירוח בארץ ובחו"ל ועוד.

 • מהם התנאים המיוחדים שנקבעו לעובד שיוצא לתקופת רילוקיישן מעבר לים.

 • מידע על בונוסים ותנאים מיוחדים לאנשי מכירות, הטבות ייחודיות בכל רבעון, בסוף שנה, לאחר סיומם של פרויקטים מיוחדים וכו'.

הגשת טופס 101 בכל תחילת שנת כספים

המסמך המהותי אשר על פיו מכינים את שכר העבודה הוא טופס 101. מדובר במסמך שכל עובד במשק ממלא בכל תחילת שנה והוא עונה בו על שאלות חשובות הקשורות למצב המשפחתי ולנושאים נוספים אשר משפיעים על תחשיב השכר שלו. כמו לדוגמה אם מדובר בעובד שיש לו ילד נכה הגר בביתו, אם מדובר באדם שהוא גרוש ולכן הוא משלם מזונות לגרושתו, מי שגר ביישוב המוגדר בחוק כיישוב ספר, אימהות, מי שעובד בשתי עבודות ועוד.

 

לכל אחד מהנתונים האלו יש השפעה על השכר כיוון שהם יוצרים שינוי במיסוי ובסך נקודות הזיכוי שמגיעות לכל עובד.

פעילות פיננסית בחברה

בכל חברה גדולה המעסיקה עובדים רבים יש מחלקות כמו חשב שכר והנהלת חשבונות. לכל אחד מהרבדים האלו יש משימות שונות וכל איש מקצוע אחראי על כך שבמחלק שלו יבוצעו כל הפעולות הנדרשות במיומנות ועל פי לוח הזמנים הנדרש.

 

את תלושי השכר מכינים בימים האחרונים של החודש, כדי שההעברות לבנק יבוצעו בפועל בתחילת החודש הבא. זוהי אחריותו של המעסיק לדאוג לכך שכל העובדים יקבלו במועד שנקבע את השכר לחשבון הבנק שלהם ולא יאוחר מה 9 בכל חודש. כל עובד מתכנן את הפעילות הכספית האישית שלו על סמך המשכורת ולכן האחריות על ביצוע ההעברה הכספית במועד מונחת על כתפיו של המעסיק.

חשבות שכר in house או outsourcing

ההנהלות של חברות רבות מתלבטות אם להעניק לעובדיהם שירותי הנהלת חשבונות וחשבות שכר על ידי עובדי מחלקת הכספים או באמצעות מיקור חוץ. יש יתרונות ויש גם חסרונות לכל אחת מהשיטות האלו: 

 

כשמדובר בחשבי שכר בתוך העסק, לעובדים קל להתנהל מול הגורמים האלו אשר מכירים היטב את העובדים, את דפוסי העבודה ואת ההתנהלות התקנית בחברה זו. 

 

חשבות שכר במיקור חוץ הפכה להיות רצויה מאד בשנים האחרונות ושיטת העבודה היא ייחודית:

 

 • נציג של מחלקת הכספים בחברה מעביר במועדים הרלוונטיים את מלוא הנתונים לגורם החיצוני.

 • בהתאם לכך חשבי השכר המנוסים מכינים את תלושי השכר ומעבירים אותם לבדיקת הגורם הרלוונטי במחלקת הכספים בחברה.

 • בדרך זו החברה חוסכת את עלויות השכר של חשבי השכר ומצד שני היא יוצרת הוצאה מוכרת כיוון שנציג מיקור החוץ מגיש חשבונית מס ומקבל תשלום על עבודתו.

 • במקרים רבים מיקור החוץ הוא מעטפת של כל הנושאים הפיננסיים בחברה, הכנת שכר, קליטת נתוני ההכנסות מהתוכנה הרלוונטית, הקלדת נתוני חשבוניות של הספקים, ביצוע התאמות בנקים, הכנת תזרים מזומנים, תקציב, תוכנית עסקית ועוד.

 • בהתאם לשיקולים מקצועיים ופיננסיים מחליטה הנהלת כל חברה אם להעסיק חשבי שכר בעסק, או לחלופין להוציא עבודה זו החוצה למיקור חוץ.
חשבות שכר

איך לבחור שירות חשבות שכר

השכר הוא נושא אקוטי בכל עסק ויש בו אחריות רבה בביצוע עבודה נכונה. זו הסיבה שכאשר יש צורך בחשב שכר נערכים ראיונות עבודה מוקפדים ובסופו של התהליך נבחר אדם שהוא משכמו ומעלה, בעל יחסי אנוש מעולים לאור האינטראקציה היום יומית עם העובדים, אדם אמין, מי שיש לו ידע עצום בדיני העבודה הרגילים, דיני עבודה ייעודיים לנשים, ונושאי מיסוי המשתנים מעת לעת ושהתקבלו עליו המלצות. כמו כן חשוב שהוא יהיה בעל ידע רב בנושא ההטבות לעובדים – חיובים עבור עלויות מכשיר סלולרי, שווי רכב, החזר הוצאות אישיות כמו חניה וארוחות, תווי קניה, מתנות, שי לחג, ביטוחי מנהלים קרנות נאמנות ועוד.

 

אם המטרה היא להשתמש בשירותי מיקור חוץ, נציג הנהלת החברה ייחשף להצעות של כמה גורמי חוץ שהוא קיבל עליהם המלצות. בהתאם לעלויות של שירות זה ולהתרשמות שלו לגבי העבודה המשותפת והערך המוסף של העסק מגורם מקצועי זה שיעניק ליווי צמוד לאורך כל הדרך, ייבחר גורם מתאים.

למי יש צורך בשירותי חשבות שכר

בכל עסק שיש בו לפחות עובד אחד, יש צורך בקבלת שירותי חשבות שכר. בתחילת הדרך המעביד פותח תיק ניכויים במס הכנסה ובמוסד לביטוח לאומי ועל פי הנתונים החודשיים של השכר, מעבירים בכל חודש הן דיווחים ממוחשבים והן תשלומים. 

תחומי הטיפול של חשב השכר

חשב שכר בכיר חולש על כל החוזים האישיים של עובדי החברה והוא מבצע כמה מהלכים אקוטיים כמו לדוגמה: 

 

 • בקרה על הפעולות האלמנטריות של העברת כספים לפנסיה, השתלמות, גמל, ביטוחי מנהלים ועוד.

 • קליטת נתוני אמת של כל עובד על פי טופס 101.

 • הלימה בין תלוש השכר לבין החוזה האישי שעליו חתמו העובד והנהלת החברה.

 • פיקוח על ביצוע הפעולות הנדרשות כמו תחשיב ותשלום פיצויי פיטורין לעובד שפוטר או התפטר, קבלת מלוא ההטבות ונקודות הזיכוי ליישום מלא של זכויות עובדים.

 • הכנת תלושי שכר ותכנון המיסוי עבור עובדים הנמצאים בשנות רילוקיישן. המטרה היא שהעובד לא ישלם מס כפול הן בישראל לאור התושבות והן במדינה הזרה שבה הוא חי. זאת תוך בדיקה מעמיקה של הנתונים האישיים ופרטי ההתנהלות על פי האמנה הבין לאומית שנחתמה  בין מדינה זו לבין מדינת ישראל.

 • ביצוע מושלם של משכורות מורכבות ומאתגרות לאור תנאים ייחודיים.
חשבות שכר

תעודת חשב שכר

מי שמעוניין ללמוד חשבות שכר אמור ללמוד בקורס ייעודי למטרה זו. כל אדם בעל ידע חשבונאי יכול ללמוד זאת ואין צורך בתעודה של ראיית חשבון לכך. עמידה בכל הפרמטרים של הקורס אשר מוכר על ידי לשכת רואי חשבון והצלחה במבחנים תוביל לקבלת התעודה הנכספת. 

קורס חשבי שכר

קורס חשבי שכר פותח בפני הסטודנטים צוהר לעולם חדש שיש בו הרבה מאד רבדים. במהלך תקופת הלימודים הם לומדים את כל המעטפת של מקצוע זה:

 

 1. מכלול דיני עבודה כדי שכל עובד יקבל את מלוא התנאים כפי שהם מעוגנים בחוק. חשב השכר מכיר באופן מושלם כל חוק כולל הדקויות שבו.

 2. מלוא המידע בנושא חוקים פנסיונים, אופן הפקדת כספים לקרנות הפנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי מנהלים לעובדים חדשים ולעובדים וותיקים.

 3. ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי במקרים של תאונות עבודה, הפרשות פנסיה, ביטוחי שארים ועוד.

 4. אופן קבלת נקודות הזיכוי על פי הקריטריונים שקבע מס הכנסה, חישוב של מדרגות המס, אופן תשלום והעסקת עובדים של הרשות הפלסטינאית ועובדים זרים בהתאם לחוקים שנקבעו לגבי העסקתם ועוד.

 

במקביל ללימודים התיאורטיים שכוללים כ – 120 שעות למידה, מיישמים הסטודנטים את הידע גם בעבודה מעשית על ידי למידת ההתנהלות במקרים אמיתיים שהיו בחברות שונות במשך כ – 30 שעות. 

 

לאחר הקורס כל סטודנט יכול להתקבל למקומות עבודה ולבצע הלכה למעשה תחשיב מדויק של השכר לכל אחד מהעובדים. כאשר החישוב הוא מדויק ואין טעויות בשכר כמו רישום זכר במקום נקבה, אי חישוב נקודות הזיכוי ועוד, לא יהיה צורך של העובד להגיש דוח אישי, כדי לתקן עיוותי מס עקב טעויות בהכנת השכר.

מקצוע לכל החיים

חשב שכר הוא מקצוע עם עתיד בטוח כיוון שתמיד יש צורך בחשבי שכר הן כשכירים והן כפרילנסים במיקור חוץ. לכן מי שרוכש מקצוע זה ייהנה מהעובדה שתמיד יוכל למצוא עבודה.